Cesty Yuhůovy > Indie 2012 > cesta do Bangalore

Ještě než jsem mohl odletět, musel jsem si obstarat Indické vízum. Je to velmi strastiplné.

Cesta na letiště

Nevypadá to zatím jako cesta do tropů.

Cesta do Indie přes Dubai

Zatím to není moc šťastná výprava. Balil jsem celkem ve spěchu a i když jsem měl pečlivě uspořádaný seznam, podle kterého jsem to balil, na poslední chvíli jsem si dobíjel baterii ve foťáku. A už na letišti jsem zjistil, když jsem chtěl v dobíjení u zásuvky pokračovat, že jsem si k tomu foťáku nevzal nabíjecí kabel. Jsem zvědav, jak budu foťák dobíjet!

Náladu mi mělo spravit menu společnosti Emirates. Velmi dobrý blízkovýchodní standard. Při kousání do housky (na fotce vpravo dole) jsem zaznamenal nepříjemnou bolest šesky vlevo dole. Tenhle zub býval vždycky citlivý, před třemi lety jsem na něj dostal novou fotokompozitní blombu a bylo dobře. Až teď zabolel. Trochu jsem se polekal. Při dalším soustu zabolel opět a jazykem jsem si v něm nahmatal díru, kousek zubu odpadnul. Docela průšvih, když mám před dlouhým výletem do indie.

Přitom si nemám co vyčítat. Ten zub vypadal zdravě. Za poslední půlrok jsem zubaře s jinými problémy navštívil snad osmkrát. Tahle šestka se zdála být v pořádku.

Při letmém vyšetření jazykem a fotografií jsem dospěl k závěru, že díra není na dřeň, tak to snad nějak vydržím. (Kdy jste naposledy viděli někoho v letadle, jak si strká mobil hluboko do pusy a cvaká v něm bleskem?) Někde zkusím sehnat trochu cementu a provizorně si to zadělat. Teď sedím na zemi v tranzitním prostoru dubajského letiště, přilípnutý k zásuvce mobil nabíjím. Při opětovném beznadějném prohrabávání batohu při hledání nabíjecího kabelu k foťáku jsem si uvědomil, že jsem si s sebou nevzal svůj cestovní empétrojkovač. Hlavně že jsem včera večer strávil pár hodin vybíráním nahrávek, které si do něj vezmu, abych si ukrátil chvíle, po které budu v Indii sám. Aspoň ten eMPé3kovač neztratím. Při svém dnešním zmatku bych se tomu vůbec...

Jo, ještě tahle příhoda. Na letišti před odletem jsem na poslední chvíli žhavil internet, poposedával jsem mezi sedačkami, abych lépe viděl na východ z brány. Když už jsem byl poslední a vyzývali mě, abych už taky šel, začal jsem cestou k východu zmateně hledat svoje modré pouzdro s pasem a letenkou, abych ji mohl ukázat. A neměl jsem ho. Průser. "Jste pan Janovský?" zavolala na mě letuška. "Ano," pomyslel jsem si, že jsem poslední z databázi a už mě vyvolávají. Naštěstí v ruce držela moje modré pouzdro s pasem a letenkou. Leželo prý na nějaké lavičce. "Dávejte si na to pozor." Jo, to bych měl. (Jen tak mezi námi: Yuhů si myslí, jak už to má vychytané, když jezdí na cesty párkrát ročně. Nebere si žádné zbytečnosti. Balí podle seznamu, prostě profi. A houbeles. Nemá to vychytané a je to stále velmi zmatený amatér. To jen tak mezi námi.)

Strastiplná cesta autobusem

Na mapě to vypadalo jako kousek. Ale byla to asi mapa s velkým měřítkem nebo ten autobus jel z Bangalore do Hospete moc pomalu. Devět hodin. Starým rozhrkaným busem, po probdělé noci v letadlech. V buse horko asi 35 a ocelové sedačky z hrananých tyček. Nechápu, jak jsem to vydržel. Ale vydržel. Trochu se mi podařilo usnout a nakonec jsem pozoroval krajinu. Zapadalo slunce, po autobusáku se honila prasátka, na cestách krávy. Náš řidič zavinil jenom jednu bouračku, ze které ujel.

Jižní Indie

Ani moc nechápu, proč jsem sem vlastně jel, prostě za kamarády, ale nakonec se mi tu asi bude líbit. Jižní Indie je spíše sušší, hustě zalidněná tropická krajina. Teď zrovna začíná roční období horka, ale ještě je to dobré, přes dej jsou jenom třicítky. Na fotce je náhodný pohled z autobusu.

Stavba rychlodráhy v Bangalore

Bangalorem jsem jenom projížděl. Jako začátek indické cesty to zřejmě není takový šok. Během popojíždění místními autobusy jsem hodněkrát projížděl podél rozestavěných sloupů s mostovkou, po které asi jednou bude jezdit nadzemka. Projektují to jednoduše, prostě uprostřed každé současné čtyřproudé magistrály vztyčí železobetonové sloupy a na nich potom bude dráha, zatímco dole se normálně jezdí.
Nějaké další zápisky z Indie: https://indie.rovnou.cz/

Cesty Yuhůovy: Turecko - Maroko - Indie - Portugalsko - Rozcestník a kontakt