Cesty Yuhůovy > Indie 2012 >

průjezd čajovou oblastí

Pomsta pepře mletého 2

Nový připravovaný bollywoodský film Pomsta pepře mletého 2 přímo navazuje na úspěšnou akční story Záhada drceného kmínu. Hlavní záporné postavy jsou naskicovány první fotografií.

Dějová linie se odvíjí od únosu motorového rikši, který je ve skutečnosti rybář. Drama vrcholí převozem osob. Vykreslení záporných postav zajistí vykreslení slepého zoufalství. Oba prahnou a chtějí svatbě zabránit.

Hlavní hrdina vstupuje do děje kromě úvodní scény až v průběhu filmu. Odhalí ničemníky a postupně je eliminuje násilím.

Zadostiučiní přichází po čtvrté eliminaci obou hlavních záporných postav, zrovna když u večeře spřádají své temné plány. V jídle byl skrytý mletý pepř, takže pozdě litují a konou.

Závěrečná taneční scéna se bude odehrávat na střeše hotelu Burj Chalifa.

Opičky

Jak už jsem zmínil, není tady moc koček. Zato opic je v jižní Indii dost. Žijí jednak ve městech, jednak divoce v lesích. Co to je za druh, přesně nevím, nějaký makak, možná.

Opice, které jsou zvyklé na turisty, umějí docela dobře škemrat. Ale nedělají to nijak násilně, prostě se předvádějí tak dlouho, až jim okouzlený turista něco dá. Já jim, jsa hamoun, nic nedávám.

Na vyhlídce "Delfíní nos" u Coonooru byla také rodinka polodivokých opic. Jako první nás z nich navštívila mamča s mimčem. Opičí mládě se své mámy naprosto jistě drželo i ve chvílích, kdy máma šplhala po skalách a klandrech. Opičátku mohlo být i jenom pár dnů, bylo mrňavé.

Později téhož dne jsme viděli opičí rodinu v železniční stanici. Přijel vlak (my v něm) a opice se k vlaku rozběhly, aby loudily. Obzvlášť dobře jim šlo dopíjení kelímků čaje. Jakmile nějaká opice dostala na zem třeba hrst oříšků nebo něčeho dalšího, honem si to všechno nastrkala rukama do pusy, aby jí to ostatní opice, co byly kolem, nesebraly. Evidentně všechny vyrůstaly mezi sourozenci a vědí, že musejí jíst rychle. Vzpomněl jsem si na to proto, že mezi opičkami běžícími k vlaku byly také maminy s malými mláďaty držícími se za břicho.

Asi nejzajímavější opice jsme viděli v parku Bandipur v opadavém lese. Vesele si lezly po stromech v uctivé vzdálenosti od džípu.

Vesnička sběračů čaje

Asi nejzajímavější jsou různé barvy nátěrů domů. Zdá se, že v místním barvířství mají jenom několik oblíbených druhů barev. Při průchodem vesnicí nás zdravily ženy opravující silnici, jiné sbíraly čaj a nosily ho ve velkých vacích na hlavách do továrny.

Modře kvetoucí strom je paulónie, tady v jižní Indii relativně častá.

Stopem po čaji

Z výletu na vyhlídku mezi čajové plantáže za Coonoor se vracíme stopem. Zastavil nám traktor s valníkem čaje.
 

Cesty Yuhůovy: Turecko - Maroko - Indie - Portugalsko - Rozcestník a kontakt