Cesty Yuhůovy > Indie 2012 > národní park Bandipur

 

Ranní safari

Dnes ráno byla v lese podobná zvířátka jako včera. Ještě jsem zapomněl zmínit opičky. Je jich tady docela hodně i ve městech. V národním parku Bandipur posedávají i po silnici a gestikulují na auta.

Místo velkého tygra bylo dnes k vidění jedno roční kotě.

Opulentní večeře

V Safari forest lodge v Bandipuru jsme měli večeři v ceně safari. Čekali jsme nějaké normální jídlo, abychom se najedli. Přinesli čtyři mísy jídla, dost tak akorát pro tři lidi. Super, řekli jsme si, to bude ňamka! Pak začali ale nosit další a další jídlo, takže nakonec by toho bylo dost i pro deset.

Zleva nějaké čapátí, paneer butter massala, nudle lehce pálivé, smažené kuře, zelenina na másle, jehněčí v pálivé omáčce, cizrnový salát s cibulí, další salát vpravo není vidět. Dobrou chuť jsme si tedy mohli popřát zcela bez obav! Ještě pak byl čaj a kompot. Asi se báli, abychom nebyli nespokojení.

Najdi slona

Z vyjížďky po lese Bandipur

Bandipur a kočička roku

Z Mysore jsme se vypravili busem na jih do přírodního parku Bandipur. Ze zdejší přírodní základny vyjíždějí dvakrát denně džípy na focení zvířátek do lesa. Stihli jsme dorazit náhodou akorát na odpolední projížďku. Fotil jsem na foťák, takže to nemůžu rychle blognout, ale viděli jsme slony, jakési dvoje jeleny, tygra, promyku rudou a z ptáků kura, papoušky, pávy s spoustu dalších zpěvných. Paráda.

Nedaří se najít wifi

Myslel jsem, že budu přispívat, jak jsem zvyklý, totiž psát příspěvky off-line do iphone a odesílat přes náhodně nebo cíleně nalezené wifi sítě, ale tady v jižní Indii se nedá najít otevřená wifi síť nebo zaplatit přístup na ni. Je tu dost internetových kaváren (zrovna v jedné sedím), ale nemám čas vysedávat u starodávných počítačů.

Zrovna teď jsem se v téhle internetové kavárně zeptal, jestli mají wifi. Obvykle reagují tak, že wifi nemají. Klučina v téhle místnosti se místo toho zeptal, co to wifi je.

Z toho plyne, že až starší příspěvky, které se mi teď hromadí v telefonu, odešlu, bude to pěkný zmatek. Užívejte si zimu!

 

Cesty Yuhůovy: Turecko - Maroko - Indie - Portugalsko - Rozcestník a kontakt